membranskecth1Asma-Germe Membran yapılar,istenilen ölçü ve alanlarda özgünEstetik tasarımla hafif konstrüksiyon üzerine uygulanır. Yüksek teknolojili yapılar sınıfında olan Membran Yapıların ilk uygulamaları olan 1950 'li yıllara kadar kolay sökülüp kurulabilir çadırlar olmaları sebebiyle göçebe toplumlar tarafından kullanılmıştır.1950 ve sonrası yıllarda hafif taşıyıcılı konstrüksiyonlu gergili yapılar üzerinde çalışan Frei Otto, 1960 'lı yılların başında Stuttgart Üniversitesinde membran yapıların gelişimi için bir enstitü kurmuştur. Günümüze kadar olan süreçte teknolojinin gelişmesine paralel olarak membran yapılarda kullanılan farklı üretim şekilleri olan malzemeler, büyük ve geniş açıklıkların görsellik kaygısı olmadan tasarlanarak uygulanabilir duruma gelmesini sağlamıştır.

11MEDO TENTE Antalyada Asma-Germe Membran sistemlerin imalat ve uygulamasını yapan tek firma olmanın haklı gururu içindedir. Siz değerli müşterilemize proje aşamasında 3D (üç boyutlu) tasarım ve sunumlarıyla montaj öncesi olası görüntüyü bilmenize olanak sağlar. Asma-Germe Membran yapılarda rüzgar şiddeti, fırtına yükü, yağmur yükü ve Kar yükleri,Statik ve aerodinamik hesapları için en ince detayına kadar mühendislik Çalışmaları yapılmaktadır. Bu doğrultuda profesyonel kadrosu ve son teknoloji Sistemlerle imalat ve uygulama gerçekleştirilmektedir.

ASMA - GERME FORMLARI

KONİK

YARASA KEMER GAZEBO
1 2 3 4

MEMBRAN NEDİR

membranBetonarme yapıların aksine basınca değil asimetrik çekmekuvvetiyle oluşan öngerme kuvvetine göre şekil alan hem taşıyıcı hemde örtü görevini gören bir yapı malzemesidir. Dünya sağlık örgütünün onayını almış sağlık normlarında kanserojen madde içermeyen bir üründür.Yüzeyinde anti-bakteriyel yüzey plası olması nedeniyle bakteri tutmaz.

NEDEN MEMBRAN?

statik membran
  • İklim şartlarına uyumlu çok amaçlı kullanım*Yüksek kalitede ürün güvencesi
  • Yüksek mekanik dayanım-elastikiyet
  • Mükemmel su sızdırmazlık
  • Alev yayılmasına ve yangına karşı dayanımlılık

STATİK ANALİZ SÜRECİ

Asma germe yapılarda kar,yağmur ve rüzgar gibi mevsimsel yükleme hesapları uluslar arası yönetmelikler doğrultusunda yapılır. Membran yapı üzerine etkiyen yükleri kenar halatları, köşe plakaları aracılığıyla üzerine sabitlendiği taşıyıcı aksama aktarır. Taşıyıcı aksamlar ise üzerine membrandan gelen yükleri ankraj ile sabitlendiği noktalara iletir. Ankraj noktasından yükler temele yayılır. Böylece sistem akışı tamamlanmış olur.

BAĞLANTI DETAYLARI

bağlantı bağlantıaparatları HALAT

Kumaşlar

9 7 6 5 1 4 3
spot-referans spot-katalog spot-iletisim spot-bayi